Almanya Güven Kazandı Daha10
Almanya Güven Kazandı Daha10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Almanya Güven Kazandı

YazarMesaj
n-ahiT
Admin
n-ahiT

Almanya Güven Kazandı Empty
MesajKonu: Almanya Güven Kazandı   Almanya Güven Kazandı Icon_minitimeÇarş. Ağus. 25, 2010 1:08 am

28 Ağustos’ta Türkiye’de başlayacak 2010 FIBA Dünya Şampiyonası’na az bir süre kala şampiyonanın Kayseri ayağında mücadele edecek olan Almanya, Porto Riko karşısında aldığı galibiyetlerle tehlikeli bir takım olduğunu gösterdi.

Porto Riko ile hafta sonu boyunca iki hazırlık maçına çıkan Almanya, Halle’deki karşılaşmayı 73-63, Bonn’daki mücadeleyi de 97-74’lik skorlarla kazandı.

Tecrübeli yıldızı Dirk Nowitzki’nin iki yazdır kadrosunda bulunmadığı Almanya, karşılaşacağı her takım için zor bir rakip olacak. 2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nın A Grubu’nda yer alacak Almanya rakipleri Arjantin, Sırbistan, Avustralya, Angola ve Ürdün ile bir üst tura çıkma mücadelesi verecek.

Porto Riko karşısında alınan ikinci galibiyetten sonra takımının bu yaz ki gelişiminden övgüyle söz eden Almanya Milli Takımı Antrenörü Dirk Bauermann, “Açıkça görülebilen birçok önemli adım attık ancak Dünya Şampiyonası’nda kimseyi küçümsemeyeceğiz. Kendimizi nasıl göstereceğimizi merak ediyorum. İkinci tura yükselmek bizim için büyük bir başarı olacaktır” diye konuştu.

Bauermann’ın takımı Porto Riko ile oynanan ilk karşılaşmada ilk yarıyı 40-30 geride kapatsa da karşılaşmanın son on dakikasında 22-9’luk seri ile rakibine sayı şansı vermeyerek karşılaşmadan galip ayrıldı.

Almanya’da Jan-Hendrik Jagla 25 sayı ile takımın en skorer ismi olurken genç yetenek Elias Haris de 13 sayı kaydetti.

Karşılaşmanın ardından Almanya Antrenörü Bauermann, “Memnuniyet verici ve iyi bir oyun karakteri ortaya koyarak bugünki karşılaşmayı kazanmayı başardık. Yeni keşfettiğimiz saldırganlık ve hücum oyunundan son derece memnunum. Porto Riko çok güçlü bir takım. Özellikle memnuniyet verici olan nokta ise sahada Almanya basketbolunun harika potansiyelini gösteren birçok genç oyuncunun olmasıydı” dedi.

Almanya Milli Takımı oyuncuları eğer Türkiye’de başarılı olmak istiyorlarsa görevlerini en iyi şekilde yapmaları gerektiğinin farkındalar. Bu oyunculardan geçtiğimiz sezonu NCAA takımlarından Gonzaga’da geçiren Elias Haris, “Kendimi kenarda bekleyen oyuncular arasında enerjik bir güç olarak görüyorum ve rolümle bağdaştığımı düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Pazar günü Bonn’da elde edilen zafer Almanya adına tatmin edici bir sonuç olurken, Almanya Milli Takımı, ikinci ve üçüncü çeyrekte ortaya koyduğu performansla kendini kanıtladı.

İlk periyodu 22-21 geride tamamlayan Bauermann’ın takımı ilk yarıyı 51-40 önde tamamlarken üçüncü çeyrekte seyirci avantajını da en iyi şekilde kullanarak 27-13’lük bir skora imza attı.

Almanya, 28 Ağustos’ta başlayacak şampiyonadaki ilk karşılaşmasında FIBA Dünya Sıralaması’nın zirvesinde yer alan Arjantin ile karşılaşacak.

Almanya kadrosunda bulunan birçok genç yetenekten biri olan Tim Ohlbrecht, “Dünya Şampiyonası için hazırlandık ve bu gerçekten çok eğlenceli. Takım kimyası çok iyi. Arjantin karşılaşmasını sabırsızlıkla bekliyorum” diye konuştu.
https://turko.123.st

Almanya Güven Kazandı
1 sayfadaki 1 sayfası